Necitujete přesně a bohužel na knihách jiných autorů.
Já, Zdeněk Patrick jsem v souladu se svými autorskými právy vyslovil zákaz překladů svého minulého i budoucího díla, včetně článků a citátů, do neslovanských jazyků.
Komentář ze dne: 25.04.2017 14:01:49 Reagovat Autor: neregistrovaný - ZP (@) Titulek: 1000+1 důvodů
+1 důvod: Algoritmus jazyků, algorytmus vnímání a cítění, používání krátkodobé paměti na úkor paměti dlouhodobé se má k otázce "Proč", přesně tak, jako Warheit k Pravdě: Obé jsou formou i obsahem vzájemně neslučitelné, neboť vycházející z jiných zkušeností a potřeb. Z čehož pak vyplývají zásadní intervenční body, nikoli porozumění, nýbrž krátkodobých dojmů a nežádoucích dlouhodobých důsledků.
Díky za dotaz, více Vám neřeknu.
Komentář ze dne: 26.04.2017 02:13:15 Reagovat Autor: neregistrovaný - (@) Titulek: Re: 1000+1 důvodů
Nicméně fyzikální základy psychiky jsou společné všemu živému. Proto jsme například schopni pochopit situaci, když nám kočička poprvé v jejím životě "sděluje", že si chce hrát. Fyzikální identita všeho živého v naší sluneční soustavě - a možná i v našem hnízdu galaxií - se následně promítá do genetického kódu. Nositelem této fyzikální identity jsou informace zakódované ve skalárních vlnách, kterými lze informace z DNA jak číst, tak jimi do DNA zapisovat. Ale i mezi slovanskými jazyky budou možná jak "čtecí", tak "zapisovací" rozdíly do DNA, kterým dosud nerozumíme a kterých se obáváte. Příklad: pravda se slovinsky řekne resnica; srbsky istina; makedonsky a bulharsky podobně. Všechny ostatní slovanské jazyky znají slovo pravda. To máte tři různé pojmy, které se do DNA patrně zapsaly rozdílnými skalárními vlnami. Pojmy krátkodobá respektive dlouhodobá paměť je pouze fenomenologická pomůcka staré psychologie. Pravdivý mechanismus paměti ani nepopisují, ani ne
Komentář ze dne: 26.04.2017 02:14:52 Reagovat Autor: neregistrovaný - (@) Titulek: Re: Re: 1000+1 důvodů
ani nepopisují, ani nevysvětlují.
Účelem těchto několika vět není zpochybňovat vaše rozhodnutí zákazu překladů do neslovanských jazyků. Nejde mi také o překládání vašich děl, nýbrž o můj problém. Zda mám či nemám překládat své poznatky do cizích jazyků a proč. A to jak do slovanských, tak do neslovanských. I když jsem takové překlady již provedl a o články projevily zájem jak německé, tak anglofonní univerzity, stále se mezi nimi najdou poznatkům nepřátelsky naklonění lidé a proto stále tyto moje pochyby. Překlady totiž stojí čas a to se potom sám sebe ptám, zda to má cenu. Na druhé straně přenechat "válečné" pole neslovanským národům, které si vymýšlejí nepravdivé pojmy člověka k překladům nutí. Nemusíme chodit daleko. Němci světu vnucují pojem indogermánská jazyková skupina, který je nepravdivý. Nebo vyvraždění polabských Slovanů. Například vyvraždění Obodritů Jindřichem Ptáčníkem německá populace vůbec nezná. A pak jste třeba překvapen, když vám Chorvatka s
Komentář ze dne: 26.04.2017 02:17:12 Reagovat Autor: neregistrovaný - (@) Titulek: Re: Re: Re: 1000+1 důvodů
s výrazem nejhrubšího rozhořčení řekne, že Češi vyhnali Sudeťáky a přitom vůbec nic neví o třicetileté válce, kterou přežila 1/3 Čechů. Všechny ty útoky na slovanské obyvatelstvo a jeho vyvražďování se promítá do demografické skladby evropské populace. Příklad: Na počátku římského impéria a v následném tisíciletém Pax Romana, žili na jihu Itálie Slované. Doloženo to je nápisy na kamenných stavbách nebo jejich zbytcích. Dnes tam žádného Slovana, kromě náplavky, již nenajdete. Nebo v ohbí Rýna, tj. švýcarsko-francouzsko-německá hranice, jsou krasové závrty, které Němci označují jako Doline, aniž by tušili, že to je slovanské slovo a že tam tedy Slované žili.
Nezapomenutelná kniha se širokým a hlubokým obsahem sdělení, ke které se budete stále vracet. Téměř 500 stran celobarevného tisku A5 na křídovém papíře.
Poštou na dobírku stojí 500 Kč + poštovné a balné a objednat si ji můžete zde.
Dojde asi do 3 dnů.
20.03.2008:Pamatujte tyto dny a pozorně naslouchejte
Zákony mají sloužit ve prospěch rodné země.
Nikoli k potřebám Zemských škůdců, k podvodům, lžím, nestydatému drancování a loupení.
ZP