Opakování je matka moudrosti? - 1

Autor: Zdeněk Patrick <smitmajer.z(at)seznam.cz>, Téma: Janova Apokalypsa, Vydáno dne: 16. 10. 2008

Прошло то время, когда задавали вопрос «что делать с Россией». Теперь многие спрашивают, а что Россия сделает с ними.

pravda.ruKdyž sto již nesmí být sto?

Glosy © Zdeněk Patrick - 2008 Praha

Musíme si věřit? Říkají nám nedůvěryhodní.

A já se ptám, co s námi všemi udělá, kolem papírového zlatého telete poskakující, téměř bezvědomé obludárium.

Pokud jsem si od krále králů, pana Bolka vypůjčil onen termín, pak v návaznosti na několik předvolebních pomocných krasavců, vystavených podél rozbombardovaných, nicméně systémem Kapsh ostře sledovaných komunikací.

Když čas je jejich druhý největší nepřítel. Aniž mu mohou uniknout. Tím prvním jsou vždy drzí domorodci.

Vědecky je dokázáno a pedagogové mi zajisté dají za pravdu, že průměrnému domorodci postačí opakovat informaci třikrát, aby mu v nějaké podobě uvízla v hlavě. Ač mnohdy bohužel v souvislosti s jinými souvislostmi. Nicméně zaplať panbu i za to, neboť jsme si vědomi toho, co vše dokáže s našimi mozky pravidelná fluorová a chlorová masáž. Neuvažuji-li skvělé nádstavbové technologie moci.

Pokud jsem použil termínů "tanec" kolem papírového zlatého telete, pak to bylo zcela programově. Abych se znovu zeptal, kam zmizel zlatý poklad ČR a kdo všechno se podílel na jeho zašantročení, neboť se mi zdá, že obludný tanec kolem globalizované finanční krize je zinscenovaným divadélkem pro "životní střádaly", preventivně masírované drzými mediálními prostituty do podoby dlužníků dlužících bankovnímu šoku v průměru již celých 80 000 papírových peněžních jednotek.

A kupodivu včetně dětí. I těch nenarozených?

A tak, když nás dostatečně prošacovali, zjistili, že naše celoživotní úspory (včetně vkladů do důchodových fondů) jsou dobře použitelnou zbraní, s vyšší účinností než chystané preventivní atomové protiútoky proti těm, kteří nechtějí hrát slibně rozvíjející se globalizovanou hru na dluhy, exekutory a polosoukromé silové složky - vymahače. I když ani solidně založený malý atomový útok na obzvlášť velké rebely a buřiče není prý k zahození. Po velké tuneláři zamete veškeré stopy a lze vyjet tentýž podvod na novo.

A od podlahy a na vyšší vědecké úrovni.

Představme si nyní, jen pro tento krátký okamžik, že zatímco okolní Sběř jásá nad svými brilianty a zlatými cihličkami, vy si odtrhnete od úst papírovou cetku (předtím několikráte zdaněnou) v nominální hodnotě sto korun, krytou zlatými padáky pomocníků Sběře, a uložíte ji v bezpečném bankovním systému. A právě v okamžiku vkladu, ji tentýž bezpečný bankovní systém rozdělí na čtyři části.

Nultá část v souhrnu je povinně věnována inflačnímu čaroději.

První část: povinný poplatek zmizí v propadlišti peněžních dějin

Druhá část: jde na platy příslušných služebníků a na zlaté padáky nadslužebníků.

Třetí a největší část je zapůjčena, v hodnotě papírové cetky kryté zlatými padáky bezpříkladnému dlužníkovi, o němž se všeobecně ví, že zcela určitě nepomýšlí na splátky.

Když zlaté padáky nadslužebníků slouží jen jako návnada v pravý čas odvádějící pozornost rozzuřeného davu domorodců od skutečných původců multipodvodů.

Je to bezpečné a promyšlené. Vaše úspory reálně neexistují v okamžiku vkladu.

Snad jen v podobě bezcenného výpisu, že jste své peníze možná vložil do jedné z krysích děr.

Zatímco vymyšlený dluh každého z nás mezítím vyrostl v košatých 80 000 korun. Dluh však má, narozdíl od vašeho bezcenného vkladu, kupodivu vždy cenu zlata (Jehož cenu kdosi okamžitě navyšuje) a tedy všeho, co při sobě cestou životem nastřádáte. A mnohdy ještě více. Uvážíme-li penále z prodlení a penále z penále a další nepřeberné poplatky povinného, nepočítaje příslušnou daň ze života a míru vyslaným vymahačům, pak vám budiž země lehká.

Nestřádáte-li preventivně nic, pak jste v brzké době mrtvý bezdomovec, či dobře použitelný otrok. A když budete mít velké štěstí a upoutáte svými někdejšími prohřešky a chybami, tak jste použitelný i jako možná možný politik.

Ohebný jako mladý proutek v uragánu.