Šílení astronauté na oběžné dráze?

Autor: Zdeněk Patrick <smitmajer.z(at)seznam.cz>, Téma: U.F.O., Vydáno dne: 09. 02. 2007

Máte ve svém autě kladívko, či kovovou paličku s montážními klíči?

Nebo dokonce šroubovák v podobě univerzálního skládacího nožíkuž
Máte ve svém automobilu rukavice, aby jste se při běžných oprávách nepotřísnili?
Platíte v hotovosti?
Máte vlasy o nichž lze i přes kapuci říci, že jsou temné (pěkné slovo to slovo "temné").
Nosíte černé protisluneční brýle?
Máte dlouhý, nejlépe černý plášť, nedej bože s kapucí?
Máte u sebe obranný spray na bázi pepře?
Patříte mezi nepořádné a máte v kufru svého auta zapomenuté tašky s nakoupenými plenami, či pytel, v němž jste něco kdysi převážel?
Máte ve svém autě neodpustitelný mišmaš, z něhož Svatá inkvizice vybere cokoli jako důkazní materiál, jenž bude předložen veřejnosti, dříve než se na mučení sám nepřiznáte?
Pak si dejte sakra velký pozor!
Film Total Recall totiž nemusí být až tak fantasmagorcká sci-fi..?



Šílení astronauté na oběžné dráze?"

MAIN_UFO © Zdeněk Patrick - 1994 - 2006 Praha

5. února 2007

ČTK a ostatní masová media (Volně zpracováno):
Orlando USA - Policie státu Florida oznámila, že zadržela 43 letou Lisu Nowakovou, vdanou matku tří dětí, podezřelou s plánování únosu paní Shipmanové a útoku na jmenovanou oběť "pepřovým sprayem".
Motivem neslavného konce slavné astronautky Lisy Nowakové způsobila žárlivost, která ji přivedla až před soud s podezřením na plánování únosu!

V pondělí 5. února 2007, časně ráno oznámila paní Collen Shipmanová telefonicky na policii, že byla sledována z letiště až do garáží, ženou temných vlasů, s černými brýlemi, v dlouhém černém plášti s kapucí. Slyšela její kroky, vskočila do auta a zamkla se.

Zamaskovaná žena zaklepala na okénko jejího vozu a žádala o mobilní telefon, či svezení.
Když paní Shipmanová okénko pootevřela a v ten okamžik ji neznámá žena vstříkla do očí neznámou chemickou látku, jež velmi pálila.
Napadená však byla kupodivu schopna odjet k nejbližší telefonní budce a zavolat policii.
Motivem útoku byla podle policie žárlivá domněnka Lisy Nowakové, že pani Collen Shipmanová stojí v cestě k její lásce.
Považovala ji za rivalku ve hře o city ke kolegovi Billu Oeefelainovi.
Žárlivá astronautka skončila před soudem.

U obviněné i v jejím autě byly nalezeny pepřový spray, kovová palička, černé rukavice, pytel na odpadky a skládací nožík.

Soud v texaském Orlandu původně nevyhověl žádosti policie o uvalení vazby, bez možnosti propužtění na kauci a naopak stanovil kauci za propužtění na 15 500 dolarů. Obviněná by byla vyšetřována na svobodě, avšak na kotníku musí nosit GPS zařízení monitorující její pohyb jedním ze satelitů (Pane Bože jsi tam vůbec ještě?).
Krátce před tím, než mohla Lisa Nowakova vyjít na svobodu, však policie obvinění rozšířila i o pokus o vraždu prvního stupně.
Po ohledání auta Lisy Nowakové byly nalezen další usvědčující materiál:
Pleny, ručně psané poznámky, poukázky dokumentující, že slavná astronautka platila v hotovosti (považte jen, že platila v hotovosti i za pokoj v hotelu), plynovou pistoli, skládací nůž a pytel na odpadky.
Lisa M. Mowakova byla odvezena zpět do Hustonu, kde se, dříve než stane před tribunálem, ve specializovaném středisku podrobí psychologickému a psychiatrickému vyšetření.

Kdo je kdo v tomto smutném příběhu:

Lisa Marie Nowakova (10. května 1963 Washington DC) rozená Caputová (dcera Alfreda a Jane Caputo), věk 43 let, vdaná za Richarda T. Nowaka (zaměstnaného v NASA v Johnson Space Center). Matka tří dětí (syn narozen 1992, dvě dcery narozené 2001).
Odborné vzdělání: US válečného loďstva (v roce 1985)
Postgraduální studium: (Aeronautika a Astronautika)
Zařazení: Důstojník válečného loďstva US.
Pilot: nalétáno 1500 hodin na různých typech letounů
V roce 1996 ve výběru astronautů pro let umístěna v Johnson Space Center)
Specializace Robotika a Kybernetika (spolupráce na vatikánském programu pozorování kosmu).

4. července 2006, let mise raketoplánu Discovery (let STS-121, ISS ULF-1.1) a spolupráce na mezinárodní kosmické stanici.

Posádka ve složení: velitel Steven. W. Lindsey, pilot Mark E. Kelly a letoví specialisté Michael E. Fossum, Lisa M. Nowak, Stephanie D. Wilson, Piers J. Sellers a Thomas A. Reiter (astronaut ESA, Německo)

17.července 2006 let mise 116 úspěšně ukončen na Cape Canaveral. Let STS-121 (celkově 115.let raketoplánů) trval 12 dní 18 hodin 36 minut 48 sekund.

Pět měsíců po té ujiždí Lisa. M. Nowakova z Hustonu na nejbližší mezinárodní letiště Orlandu. Musí ujet 1 500 km, aby se zde údajně setkala s Colleen Shipmanovou (cca 30 let), kapitánkou válečného letectva, jež shodou okolností pochází ze základny nedaleko Kennedyho vesmírného střediska NASA, odkud naopak Nowakova prchala. Později, při dopadení, když selhala baterie auta, policistům obviněná Nowakova prozradila, že pleny měla jen proto, aby se nemusela při dlouhé jízdě zdržovat zastavováním.

Zkrátka jiný kraj, jiný mrav. Nicméně jak dalece s tímto případem souvisejí zvláštní jevy na obloze?

Zřejmě zanechávají silný dojem.


Total ReCall aneb Pět ran do čepice