Apollón

Autor: Administrator <>, Téma: Dýmající zrcadlo 1.díl, Vydáno dne: 10. 02. 2024

Zj. sv. Jana
Kap. 9 verš 11

Měly pak nad sebou krále,
anděla propasti,
jemuž jméno Židovsky Abaddon
a Řecky Apollyon.


Apollonuv sloup

Kniha Den mluvících kamenů 7 (pdf) od Zdeňka Patricka a Zdeňka Šmitmajera.



Apollón

Apollón je v Bibli zaznamenán v diskuzi o božském meči (na ramenou) s biblickým Jóbem.

Může mi někdo vysvětlit, co dělal krátce poté Job coby poradce Faraóna v úzkém okruhu svých přátel kouzelníka Jitra při vynášení rozsudku nad Jitrovým zeťem Mojžíšem?

V řeckých bájích a pověstech je zase literárně ztvárněn jako dispečer samotného vojevůdce Hérakla, přikazujíc mu odevzdat létající trůn (Trojnožku) zpět Pýthii do Apollónova chrámu v Delphách. Samozřejmě, že mu pilot oponuje, s tím, že když Pythie již nevěští a tak ho již nepotřebuje.

A je to v dobách, kdy ruští bohatýři odevzdávají svůj svrchník na hřebík tamtéž. Po odkapání u Pythie ho můžeme vidět trochu potrhaný právě na pilotovi.

Objevuje se kupodivu i v Čechách jako obraz ukřižovaného Odina na helmě svatého Václava. Podobnost jeho pumpek s kruhem z vavřínových listů dole je zcela náhodná a nic nenasvědčuje tomu, že bude muset odevzdat zbývajících 70 let do svých již nedožitých 1 000 letých oslav bezvýznamnému králíkovi někde tam ve střední Asii.

Vážení, milí čtenáři, povšimněte si řetězů (ohlávek delfínů) a možná budete ohromeni. V Bibli nalezneme popis, proč samec delfína tak svéřepě svírá ten věnec pro vítěze v tlamě a lze z obrázku vydedukovat proč Neptun sedí na ní a ne na něm, v suchých šatech bez bot a nebojí se že se i s nimi potopí někam na dno. Tomuto bohatýrovi opravdu žádný jiný kůň stačit nebude, vše přesně dle popisu ruských Bylin. Bible pak je jejich součástí a postavy v ní jsou reálné a příběh s trochou humoru pravdivý. Ona se jmenuje Leviathan (Delfín), jméno druhého strašného démona z Apollónova Prahadího spřežení je Behemoth (Nosorožec?).

Nebýt Bylin ani bychom netušili, že biblická potopa po kataklyzmatu přišla jako součást vesmírné války s démony, nebo také Trójské - Tri Javí (Venuši, Zemi, Mars - Javi, Navi a Provi)

Trochu pohledem biblického Joba a Apollóna na tehdejší faunu a flóru. Bohatýra na obrázku jsem asi objevil v Čechách (přesněji obličej Boha vší země) Luk po potopě i s toulcem obsahující již jen poslední šíp zakotvil u Kuby. Drak (Pythón?) zkameněl v MezoAmerice i se svými křidelky, společně s Quetzalcoatlem míří k pyramidě Slunce v Mexiku, stejně jako ze začátku Tyfón k Velké pyramidě v Egyptě. Není pak divu, že Job tak často ztrácel své rodinné příslušníky a Mojžíš i s tchánem chtěli narychlo opustit pohostinství u svého zaměstnavatele. Joba (Jova) lze hypoteticky hledat i jinde (Sfinga?). K tomu lze snad jen dodat souvislost s námi, o kterých se zmiňuje Karel IV. ve svém Curiculum Vitae.

I Noemova Archa měla svého lodivoda... A jak to nakonec všechno dopadlo vidíme dnes a denně.

Hérakla při práci, létající Trůn či trojnožku najdete zde.