Dnes ve Svátek Sv. Václava - Zemřel Velký - ČeskoSlovenský a Český zpěvák , talentovaný umělec a vlastenec

Autor: Zdeněk Patrick <smitmajer.z(at)seznam.cz>, Téma: Dýmající zrcadlo 1.díl, Vydáno dne: 28. 09. 2019Dnes ve Svátek Sv. Václava
© Zdeněk Patrick, Praha 2019

Dnes ve Svátek Sv. Václava si dovolím popřát všem Václavům, ale i panu Karlu Gottovi hodně zdraví a síly vystrašit nehodné kritiky svojí neutuchající pracovitostí, nadáním i píli podobně, jako k naší radosti učinil i pan prezident Ing. Miloš Zeman, když oznámil, že je zcela zdráv. Srdce, jako zvon, ale i ostatní orgány pracují na výbornou. Zárovéň si dovoluji popřát k významnému jubileu další mnohá léta se vším, co si jen lidská bytost může přát, aby smutek přisedl jen na malinkou chvilku, než pozná, že je jen marností všech marností a odfrčí k dehonestující konkurenci.

Přeji totéž i panu Ing. Andreji Babišovi, jenž pozdvihl prapor českého egregoru a zažehl plamének naděje. S malou připomínkou na Augiašův chlév. Navíc mnoho štěstí Vám i Vašim rodinám ze srdce přeje celá naše rodina Šmitmajerova - Vlasta a oba Zdeňkové. Národ Vás miluje. Děkuji vám všem, kteří ctíte člověčenství.

Velký ČeskoSlovenský a Český zpěvák , talentovaný umělec a vlastenec, procházející v čase všemi generacemi, i národy, s neobyčejným hlasovým fondem a barvou, s milým úsměvem, jenž byl až tak kouzelný, jak bájný slovanský Čintamaní, kterým spojoval nespojitelné a mnohdy usmiřoval nesmiřitelné. Rozdávající se neobyčejným způsobem až na samý okraj svého bytí, Jakkoliv jsme doufali, že jeho podstata je nevyčerpatelná. O to více nás zasáhla smutná zpráva. Při plameni svíčky tísněn vzpomínkami na nejbližší i přátelé. Příjměte prosím pane Karle Gotte moji skrovnou světelnou obě? 1. Kdy mnozí v mých očích mohli být čestnými muži, podobně jako pan Kocáb. Neboť podal v nelehkém čase svědectví o pomoci a statečnosti Karla Gotta i v čase nepřízně zavedeného systému, kdy pomohl nejen Pražskému výběru, ale i mnoha dalším, aniž zanedbal mravní poznání: Dáváš-li dar pravou rukou, nechť levá mlčí, neboť nic netuší. Dovolím parafrázovat vtipné spojení jména Karel Got s textemt: Hej páni konšelé, vyslyšte mé přání omšelé a ustavte zde konečně Ráj.

Český národe vyslovuji Ti nejhlubší možnou účast v žalu z odchodu neobyčejného člověčentsví v osobě pana Karla Gotta. Celé rodině i všem fanouškům a vlastencům při ztrátě báječného člověka, manžela, otce a zároveń snažně prosíme patrony české Země, o možný comeback do nového zrození, s alternativou být ku pomoci v nelehkých dobách, kdy nepřirozeně žvatlající a nadutý plev bude oddělován od zrn a výkonný s vahami a mečem již prokaztelně koná. A vězte, není to žádné ořezávátko.