Ryzí člověčenství

Autor: Administrator <>, Téma: Dýmající zrcadlo 1.díl, Vydáno dne: 10. 06. 2018

Putinovo poselství dnes zveřejnil Kreml. "Sdělil v něm například, že zájem o fórum projevila vedení univerzit, uznávaní vědci a představitelé kultury. S potěšením oznamuji, že zájem o účast na fóru mají zájem představitelé vládních úřadů, regionálních orgánů, uznávaní vědci a zástupci kultury," stojí v prohlášení.
Uvádí se v něm rovněž, že tématy fóra jsou jak aktuální každodenní problémy, tak významné historické otázky.
"Pozornost bude věnována hlavně spolupráci v oblasti vzdělávání a společné práci při záchraně našeho společného kulturního a duchovního dědictví," pokračuje poselství. Putin doufá, že diskuse poslouží k "upevnění dvoustranné humanitární spolupráce, jež je tradičně důležitou součástí rusko-českých vztahů".Vítáme pozdravné poselství prezidenta RF V. V. Putina zejména tu část spolupráci v oblasti vzdělávání a společné práci při záchraně našeho společného kulturního a duchovního dědictví, pokračuje poselství a zároveň pan prezident Putin doufá, že diskuse poslouží k "upevnění dvoustranné humanitární spolupráce, jež je tradičně důležitou součástí rusko-českých vztahů".

Pan prezidnt V. V. Putin je pro nás symbolem ryzího člověčenství (Poznámka ZP:

Debata trvala celý čtvrtek a celý program začal v Černínském paláci. Hlavní témata jsou dvě."Jedno navrhovala ruská strana, tedy digitální ekonomiku, vzdělávání, vědu a nové technologie. My jsme recipročně dávali návrh na otázku diskuse o archivnictví. Z naší strany je to pokus získat archivní informace o událostech, které republika letos oslavuje. To se týká legií, osmatřicátého roku. Zejména těchto věcí," řekl pro Echo24 ředitel zahraničního odboru Hradu Rudolf Jindrák.

Vzdělávání, akademická a studentská mobilita, stav výuky čj a rj. https://twitter.com/rudolf_jindrak/status/1004631337934958593
TauRus 7.6.2018 o 18:57 https://leva-net.webnode.cz/

MGIMO - je Moskevský státní institut (VŠ) mezinárodních vztahů. Jeho absolventem je i Sergej Lavrov, i třeba, M. Zacharova. Ve světě má jméno, jako univerzita, poskytující špičkové diplomatické vzdělání. Nemyslím, že je baštou liberálů, i když nevylučují, že se tam může nějaký vyskytovat. Ale zrovna Torkunov, dle informace z Wikipedie, se mi takovým nezdá.

Baštou liberálů vždy byla VŠE (ekonomická).