Milí Kelti, Galové, ale i vy ostatní, chcete zažít kulturní šok, ve svém i jinak velmi bohatě informacemi dotovaném životě? Jestliže ano, dovoluji si nabídnout další možnou alternativu šokové terapie z oblastí virtuální reality. Skrze můj mizerný článek odvolávající se na ruské prameny (viz odkazy na stránky: Jak prastaří Kelti, či staří Anglové vyráběli megalitický areál snů (v roce 1958 -1964 n. l. ) zvaný "Stone hange".
Tam, kde před tím byly jen holé Salisburské pláně a pastviny?
Klikněte a nechte se mile překvapit...
aneb, jak snadná je manipulace s čímkoli?
Nezávislé dějiny v podivně závislé Evropě © Dýmající zrcadlo & smit.wz.cz © překlad Zdeněk Patrick 1984 © autor: Zdeněk Šmitmajer production Praha 2013
Odkáži se v nejprve na informace z Wikipedie. Doslovně cituji:
Název "Stonehenge" jistě pochází ze staré angličtiny, ale není známo, co přesně znamená. Jsou dvě hlavní teorie, které se liší pouze v druhé polovině názvu. Obě teorie tvrdí, že první polovina názvu "Stone" (ve staroangličtině "stān") znamená škámenš. První z těchto teorií však říká, že druhá polovina názvu, staroanglické slovo "hencg", znamená "henge", tedy v překladu "šibenice". Druhá tvrdí, že toto slovo (tentokrát "hinge") znamená "zavěšený". Není tedy jasné, jestli je pravým názvem "Kamenná šibenice" nebo "Zavěšený kámen".V dnešní angličtině se slovo "henge" překládá jako příkop a za ním val. Tímto systémem "zabezpečení" bývala stavba Stonehenge dokola obehnána. Příkop a za ním val můžeme vidět například i kolem megalitického kruhu v Avebury Kdy začala první fáze stavy? 1 900 př. n. l. byl vystavěn kruh o průměru 100 metrů. S příkopem a vnitřním valem, kde byly nalezeny kosti zvěře a skotu, aby se půda zpevnila...
Dávní Keltové staví (kdysi před více než čtyřmi tisíci lety), kdesi na Salisburských pláních prehistorický, či chcete-li megalitický skvost "Stonehange"
Druhá fáze je odborníky datována na rok 1 750 př. n. l., kdy Keltové vztyčili vnější kruh kamenů dosahujících 5 metrů. Třetí fáze je odborníky datována do 1650 př. n. l. Keltský komplex svatyně byl ukončen v roce 1400 př. n. l. Britský letec jménem Horatio Barber málem narazil do tohoto komplexu a objevil je pro celý svět. Archeologové nalezli v areálu šípy a keltské artefakty. A nedaleko pradávné sídliště. Vážení, četli se pozorně?
Nyní to malé ruské překvapení: Areál Stone henge byl zřejmě vykonstruován a pomocí jeřábů a těžké techniky vystavěn v šedesátých letech dvacátého století n. l.(1958 - 1964), na holých pláních, co zákrytné monstrum sloužící několika účelům: Manipulaci s dějinami, manipulaci s vědeckou veřejností a zřejmě k překrytí vojenských aktivit.
Nebo... A to nechám na pozorném čtenáři, a následujících odkazech, zda nejsou na štíru s archeologickými výzkumy naopak fotky a videa ruských autorů. Snad ještě k doplnění: Wikipedie dnes přiznává, že:
Větší kameny jsou v současnosti zality do betonu. Při stavbě byly kameny vsazeny do jam a utěsněny kamennou drtí. Avšak po dvou světových válkách kameny následkem otřesů a bouří začaly vypadávat. Proto byli tehdejší archeologové nuceni rizikové kameny zabetonovat. Prosím zde jsou odkazy:
Jiné ruské stránky s odvoláním na stránky Pervakov.livejourna.com