Čtenář p. Lukáš mi, možná k mému obohacení a vlastně všem čtenářům, nabídl odkaz na jedno ze "žhavých" témat posledních dní: Nález ozubené tyče staré 300 milionů let, objevené v Rusku. S dovětkem: Co si myslí o opravdově dokanalé civilizace a kdy skončila, když ta následující vlastně nikdy nedosáhla jiné úrovně, než úrovně podivnosti (přesněji viz komentáře v minulém článku.).
...Nebo jinými cestičkami?
Nezávislé dějiny v podivně závislé Evropě © Dýmající zrcadlo & smit.wz.cz © Zdeněk Patrick 2013 © autor: Zdeněk Šmitmajer production Praha 2013
A protože jsem byl v ten čas komentáře zaneprázdněn, odpověděl jsem, jakkoliv po pravdě, avšak stroze. Myslím... Odkaz k nálezu, ale i poznámka p. Lukáše si, nejen z mé strany, zasluhují podrobnějšího zkoumání souvislostí. Při názoru, který nevnucuji a ke kterému si lze vytvořit názor vlastní, přesnější i ucelenější.
Netajím se, že jsem byl přímým pozorovatelem mnoha podivných technicko fyzikálních jevů, nemajících jiné odpovídající společenské, vládní, či mocenské odezvy, než nelíčené zuřivé mlčení. Neměnící se ani s počátkem konce minulého i konce konců stávajícího systému. Snad jen v nasilujících se hodnotách dehonestací lidského ducha stejně mimoňskými podivnostmi, uměle vyvolanými krizemi, hysterickým ječením EUtrollů na vařící se žábu, i skrze ponižování lidské přirozenosti, při příkazovém vytváření podmínek, které jednoznačně směřují proti samé udržitelnosti života na Zemi.
Někdy, jakoby působící v úrovni hejna zuřivě slintajících mimozemců. Když i jiné, mnou pozorované jevy, byly již za hranicí mediálně vytýčenou: Mezi Dr. Cynickým, naučenou nevědomostí a reálnou produkcí relativity dějů. Když i několik málo dalších příznaků přicházelo jakoby z jiného světa, který si pro tento okamžik dovolím nazvat "jinou" alternativou možného dílčího prostupu dimenzemi. Nehovořím o těch jevech, o kterých jsem nikdy a za žádných okolností nahlas nehovořil. Možná jen u dvacátého piva. Tedy mezi přáteli. Ano tam bych si je dovolil nepřesně nazvat "duchařinou", ač problematikou zcela jedinečnou, neboť komplexní.
Netajím se ani tím, že právě rozpor mezi realitou a fašizující kulturně zabředlou "mladou" frontou, dnes i za časů Rudého práva, je věrohodným příznakem, že v Průšvihů létáme již celý věk. "Kulturní fronta", včera předvoj radostného budování rozvinutého socialistického tábora, dnes vyspělých faš - neokons Nových světových pořádků, pracuje stále na jedno "brdo": S dostatečnou mediální arogancí. I skrze dávno propíchnuté reálné metody Josefa Goeblese, či stejně propíchnutá dogmata z dob Svaté Inkvizice. To vše mne obohatilo o poznaní i vlastní náhled na množství dějů i záhadných jevů. To i jiné, mne přinutilo k vlastnímu odvození netradiční a jak jsem i přesvědčen - Idioty nesestřelitelné teorie relativity. Abych zbytek času strávil hledáním a nacházením pravých příčin i falešně podstrčených důsledků minulosti i současnosti.
Nyní si dovolím krátce opakovat své postoje: Má víra i míra poznání nejsou v protikladu. Naopak v plodné rovnováze. Myslím. Jsem přesvědčen o mnohosti světů a pestrého fyzického i duchovního života v hlubokém Universu.
A nyní k mé poznámce stupidity v propojení slov mimozemská civilizace. Slovo civilizace, "zcivilizovat", je latinského, tedy umělého původu. Stvořeného na objednávku donátorů projektu: Civitas: občanský, civitas donare: občanské právo, civis: občan, občanka, civilis: občanský, civil: nevoják. Zcivilizovat: water boardingem, tajnými koncentráky, vařiči žab na pomalém ohni, volajících po demokratických tradicích právě vařené žáby? Proškolení vařiči žab, kteří financováni a vyslání EU, co Troll - patroly na rozvrácení nežádoucích internetových stránek i diskuzí, aniž je zajíma obsah diskuze a článkuž
Jak vážené čtenářky i vážení čtenáři vidí, ale i ti zcivilizovaní pozorovatelé, mohou vypozorovat, jak toto slovo již drahný čas hystericky uhání "přes spáleniště, přes krvavé řeky", a ještě dál a neochvějně, dokonce i skrze krvavá revoluční i válečná násilí, až k radostně názory sjednocující civilizaci národů. Skrze dokonalé vymýcení národů, včetně jejich národních států. Rovnýma nohama do zlatého věku neokons společnosti, s absolutní občanskou podřízeností. Když slovo civilizace je předkládáno, co nejvyšší a nanejvýš vznešené právo občanské společnosti. Lhostejno zda asociální, fašizoidní, či spravedlivé, či jaké vlastně? Hlavně, že občan bude řádně očipován a ohlídán ministerstvem pro umenšování svobod a co nejrychlejší mírnění blahobytu.
Mimozemská civilizace? Mimozemci, co vše fyzického a různě modifikovaného v tělesnosti, stravou, v inteligenci, v myšlení, v různosti vnímání reality, v emocích, v dravosti při skutečných cílech, při vědomí převážné neslučitelnosti lidského společenství v životních podmínkách vzniku, při vědomí miliardy let trvání mimozemských (přirozených i silově vynucených) společenství, jejichž uspořádání označit za civilizaci, považuji za nestupidnější podvod.
A nyní si dovolím poznámku k ruskému nálezu části ozubeného převodu, který byl kdesi nalezen a vyfotografován v kusu horniny (uhlí?), staré 300 milionů let. Napsal jsem po pravdě: Příliš málo informací: Kde přesně byl nález spáchán a kým. Kdo jej zkoumal a zkoumá. Když staří, které je odhadnuto na 300 milionů let... tomu jedinému rozumím, bylo odvozeno od stáří horniny, či z čeho.
Příliš málo informací: Jestliže je řeč o kovové hřebenové tyč, či její část (?), pak mi chybí přesnější popis, složení materiálu ocel nebo snad hliník, procento znečistění příslušnými i legujícími prvky, způsob výroby: Odlitek, výkovek, výlisek, se zuby vyrobenými/ nevyrobeny frézou, broušením, či hoblováním. Chybí i rozměry součásti, počet zubů, výška, šířka a hlavně modul zubů atd... Mnohé z toho lze zjistit i na první pohled. Ozubená hřebenová tyč + ozubené kolo(?). A rovnou řekněme že velmi namáhaná součást primitivního přenosu sil, či kroutícího momentu? To není vrchol mimozemské vyspělosti. I když účelově, v době úpadku zpozdilého vzestupu, či vzestup v úpadku viz '"vyspělá" válečná technika u Stalingradu - tedy nic moc. Mimozemci byli, díky utajovaným skutečnostem a mediální trivialitě, a dodnes vlastně jsou, mohu-li soudit z propojení slov mimozemská civilizace? na tom velmi špatně. Takže se jich nemusíme vlastně obávat. I kdyby tisíckrát mimozemci neexistovali. I když, co když... Z prvotního zkoumání "součástky" lze bez větší námahy vytušit směr i velikost zatěžujícího síly F skrze Mk = F*r, Jestliže ocel, jaký druh, podle procenta uhlíku a legujících prvků. Napuštěný povrch uhlíkem, dusíkem (viz krevní sůl). atd - povrchové kalení, či jaký byl vlastně způsob tvrzení povrchu.
Při vysokém a cyklickém namáhání lze vnést požadavek na pružnost od středové osy, pevnost povrchových vláken s požadavkem povrchové tvrdosti, otěru vzdornosti, přičemž podle velikosti a směru zatěžující síly je určená i míra požadováné pevnosti materiálu na tah, ohyb, krut, či smíšená i cyklická namáhání.
Lehce lze zjistit i povrchové opracování zubů: Zůstává holý výlisek, odlitek, či výkovek, na jehož přesné usazení nejsou nároky. Nebo... Pro vyšší namáhání a životnost součástky i požadavek na přesnější usazení a odvozeně i opracování: hoblování, frézování, broušení.
Jestliže součástka slouží jen pro prostou změnu smyslu pohybu: nejsou nikterak velké nároky na použitý materiál, jeho jakost, pevnost i přesnost usazení. Pro náročnější druh přenosu sil, s požadavkem usazení s minimem vůle, malým Mk + rázové kmity: viz např. hřebenová tyč řízení automobilu. Nebo naopak zvýšené nároky při vysokém namáhání: hřebenový převod kulových mlýnů na drcení kovů při výrobě práškové metalurgie.
Z jednoduché fotografie tzv. "hřebenové tyče" si dovedu představit, jak tvar zubu kola, jenž bude v patě zubu nasílen, což by ukazovalo na velké namáhání v podélné ose hřebenové tyče. Tomu neodpovídá štíhlý zoubek uprostřed. Jinými slovy, jde skutečně o "hřebenovou tyč"? Nebo prachobyčejnou bezpečnostní západku, či pojistku z výstroje, či výzbroje? V tom případě unesu jakýkoliv materiál. Tedy od počátku minulého století i hliník.
Možná ještě tak hliníkové plátky brnění z hrobu "čínského generála".
Hliník, či jeho přirozené slitiny, jsou celkem přijatelně lehké, nikoli však tak pevné jako oceli. Aniž počítám složitost výroby hliníku, konstatuji suže, že je tento prvek (na Zemi), vedle křemíku, uhlíku atd..., jeden z nejhojnějších. Je snad hřebenová tyč a ozubené kolo, jehož průměr šacuji od boku: Asi na 120 mm, vyrobeno z hliníku: Čím čistější struktura kovu, tím překvapivě rovnovážněji je ustavená jeho atomová mřížka. Tím větší odolnost a pevnost na převážné spektrum namáhání. Jakkoliv přiznávám, že k navýšení pevnosti kovu mohou být použité i jiné, řekněme legující prvky. Avšak jen ve velmi, velmi malém a přesně procentuálně odměřeném množství.
A nyní ke stáří součástky: Tři sta milionů let. Období karbonu - prvohory: Godwana, Laurasia (př. Herčinský masiv, Jižní Ural), Siberia 365 - 298 milionů let.
345 mil. let mladší prvohory - Karbon
Močálovitý a vlhký Karbon - ideální podmínky pro tvorbu černého uhlí.
Roku 1891 byl v Austrálii (v černouhelném dolu) nalezen zlatý řetízek. Uhlí v uhelné sloji vznikalo před 300 miliony lety.
300 mil. let ? první obojživelníci a hadi.
Ze své staré databáze vyjímám i pro pobavení čtenářů zinkový "pohár" ediakarské epochy, kdy byl zaznamenán i výkyv souhrnu možných gravitačních sil, jež měla ve svém součtu být až 6x menší než dnes. Ostrost násypného úhlu svědčí o tom, že dříve byly svahy prudší - mají ostřejší násypný úhel.
600 milionů let prekambrium
V létě 1852 zveřejnil Bostonský časopis "The Transcript" zprávu o zvláštním nálezu v jistém lomu (rok před zveřejněním novinové zprávy) v Dorchesteru (Stát Massachusetts). "Když nálož odhodila při odstřelu kamene obrovskou masu skalního masivu a prach se již rozptýlil, byla v suti nalezena kovová nádoba. Bohužel explozí prý rozpůlena ve dví. Zinková nádoba zvonovitého tvaru byla zdobena šesti květinovými (jiní vinnými motivy), vykládanými čistým stříbrem. Ve stejném provedením byl měl i vzor kolem spodního okraje. Avšak...
Prohlížím si nyní vzor při spodním okraji a nevidí se mi vzory jinak, než písmo, které mocně touží být rozluštěno...
Nemohu se zároveň zbavit dojmu, že bych užíváním červeného vína skrze zinkový pohár, byť ryzím stříbrem vykládaný, vůbec kdy ve zdraví přežil. Jakkoliv je zinek povětrnostně i jinak odolný.
Nalezený artefakt byl pevně zabudován uvnitř skalního slepence. Stáří skalního masivu bylo geology prý upřesněno na cca 535 milionů let. Tak dlouho, asi čtyři až pět metrů pod rostlým povrchem, odpočíval neuvěřitelný skvost tajemna a prekambria?
Opakovaný geologický výzkum prý skutečně prokázal, že se minerál, v němž byl nalezen onen kovový pohár, stříbrem vykládaný se nacházel v starohorních vrstvách z období prekambria.
Kdo jej vyrobil? Kdo jej dodal na místo? Napadá mne hned několik odpovědí.
Do jaké kapsy, či v jakém zametacím "vědeckém" Smithově institutu, pohár vlastně navždy a beze zbytku zmizel?